Tradycyjnie, dzień przed rozdaniem świadectw, odbyło się w Katolickim Liceum podsumowanie roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. bł. Honorata Koźmińskiego. Był to szczególny czas, w którym mogliśmy podziękować Bogu za wszystkie dni nauki, trudu, ale też radości i sukcesów. W modlitwie prosiliśmy o potrzebne łaski dla nauczycieli, uczniów i całej naszej szkolnej społeczności. Po mszy nastąpiło uroczyste rozdanie nagród najbardziej zasłużonym i wyróżniającym się uczniom.
Szczególnie gratulujemy osobom nominowanym do:
- Stypendium Prezesa Rady Ministrów – Szymonowi Czerko z kl. 3b za uzyskanie tytułu finalisty w XL Olimpiadzie Ekologicznej i wysokie wyniki w nauce;
- Nagrody Organu Prowadzącego – Jagodzie Jung z kl. 2b za najwyższą średnią ocen oraz Wiktorii Jaroszuk z kl. 2a za drugą najwyższą średnią w szkole;
- Nagrody Dyrektora – Michałowi Draganowi z kl. 1a oraz Michałowi Dolukowi z kl. 2a za bardzo wysokie wyniki w nauce.
Wyróżnieni zostali również uczniowie, którzy odnieśli sukcesy w konkursach przedmiotowych oraz wykazali się aktywną działalnością na rzecz społeczności szkoły.
Pan wicedyrektor Cezary Marczewski w skrócie przedstawił nam statystyki dotyczące m. in. przedmiotów, frekwencji i średnich klas.
Zakończenie roku to moment, w którym możemy podziękować nauczycielom za trud, cierpliwość i wsparcie, a kolegom i koleżankom – za przyjaźń i wspólne przeżycia. Czas teraz na zasłużony odpoczynek. Przed nami wakacje – chwile relaksu, beztroski i ładowania sił przed kolejnym rokiem szkolnym. Życzymy wszystkim, by były one bezpieczne, radosne i pełne niezapomnianych przygód.